Banán őshazája

Banán őshazája. Plinius elbeszélése szerint Nagy Sándor katonái is megkóstolták indiai hadjáratukon ezt az egzotikus gyümöl-csöt. A banán őshazája Délkelet-Ázsia.

Pin On Monngonmoingay
Pin On Monngonmoingay from br.pinterest.com

A banán őshazája Délkelet-Ázsia a világ többi részén csak a 15. A gyümölcs az ókorban terjedt el Ázsia trópusi vidékein majd eljutott Afrikába is ahol gyorsan terjedt a banántermesztés nem kis részben a rómaiaknak köszönhetően. Az Indonéziától Vietnamig húzódó monszunerdőkben ma is él két vad faja a törpe banán Musa acuminata és a Musa balbisiana ezek a ma ismert gyakran hibrid változatok ősei.

Jótékony hatása már régóta ismert hiszen tápanyagokban ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag gyümölcsről van szó.

A banán őshazája Délkelet-Ázsiában van Afrikába arab kereskedőkkel jutott el a kora középkorban Dél-Amerikába közelebbről Santo Domingóba pedig egy spanyol szerzetes vitt először banán sarjakat 1510-ben. A gyümölcs az ókorban terjedt el Ázsia trópusi vidékein majd eljutott Afrikába is ahol gyorsan terjedt a banántermesztés nem kis részben a rómaiaknak köszönhetően. A banán őshazája Délkelet-Ázsia a termelő országok közül is India emelkedik ki a megtermelt mennyiséget nézve 275 millió tonnaév. Darjeeling Asszám Szikkim Manipur Nyugat-Bengália illetve Bhután 1300-1900 méteres tengerszint feletti magasságain él vadon.